Apie darželį

Vilniaus lopšelis-darželis „Pumpurėlis“ Savivaldybės biudžetinė įstaiga.

Lopšelis-darželis „Pumpurėlis“ bendro tipo ikimokyklinio ugdymo įstaiga su priešmokyklinio ugdymo grupėmis.

Darželis Nr. 5 įsteigtas 1968 m. balandžio 12 d. Vilniaus miesto tarybos  1996-09-11 sprendimu. Nr.153  5-ąjam lopšeliui-darželiui suteiktas pavadinimas „Pumpurėlis“.

Vaikai ugdomi (valstybine) lietuvių kalba.

Vilniaus lopšelis-darželis “Pumpurėlis“ tai: 260 vietų ikimokyklinė įstaiga, įsikūrusi Šnipiškių mikrorajone, Kalvarijų g. 186, Vilnius.

Darželyje veikia:
– 2 lopšelio grupės („Žirniukų“,“Pupyčių“)
– 7 darželio grupės („Drugelių“, „Kodėlčiukų“, “Varpelių“, „Ramunėlių“, “Bitučių“, “Dobiliukų“, „Smalsučių“)
– 3 priešmokyklinio ugdymo grupės („Linelių“, “Saulučių“, „Boružėlių“).

Darželio teritoriją juosia aukšta tvora. Siekiant užtikrinti vaikų saugumą įstaigoje įdiegta kortelių praėjimo sistema. Yra įrengta muzikos salė, seklytėlė, biblioteka, logopedo ir psichologo kabinetai.
Lopšelyje-darželyje dirba kompetentingi, kvalifikuoti mokytojai, turintys kvalifikacines kategorijas:
– II vadybinė – direktorius ir 2 direktoriaus pavaduotojai ugdymui;
– Mokytojo metodininko – 3 mokytojai,
– Logopedo – 2 mokytojai;
– III psichologo – 1 mokytojas;
– Vyresniojo auklėtojo – 14 mokytojų;
– Mokytojo – 9 mokytojai.

Specialiųjų poreikių vaikams teikiama logopedo, psichologo pagalba.
Darželio bendruomenė pasirinko kaitos ir atsinaujinimo kelią, pagrįstą savo tautos kultūros vertybėmis, nes meilė vaikams ir nuolatinis dėmesys, emocinis ryšys ir bendravimas, sąlygų eksperimentuoti, kurti, išbandyti sudarymas yra tos sąlygos, kurios skatina savimi pasitikinčios asmenybės augimą.
Darželyje įgyvendinama ikimokyklinio ugdymo(si) programa – „Pumpurėlio žingsneliai“, kuriami etninės kultūros „Pas motulę augau“, sveikos gyvensenos „Aukime sveiki“ ir ekologinės krypties „Mylėkime gamtą“ projektai. Šių projektų komandos kuria veiklos gaires, kurios įpinamos į kasdieninę veiklą, bei kartu su tėveliais yra sėkmingai įgyvendinamos.
Įstaiga ne pirmus metus sėkmingai įgyvendina tarptautinę programą „Zipio draugai“, kuri moko vaikus įveikti kasdieninius sunkumus, padeda vaikams įvardinti savo jausmus ir kalbėti apie juos, ieškoti įvairių problemų sprendimo būdų, ir skatina vaikus padėti tiems, kuriems tuo metu sunku.
Lopšelio-darželio bendruomenė sistemingai, pastoviu savęs įsivertinimu, siekia numatytos vizijos, demokratinio vadovavimo ir darbo stiliaus, vaiko asmenybės pažinimo ir pripažinimo, kūrybinių galių puoselėjimo bei integracijos į tautos kultūros terpę.

Nuo 2018 m. lapkričio mėn. lopšelis – darželis „Pumpurėlis“ turi filialą ir vykdo veiklą adresu Trinapolio g. 9A-3 ir Trinapolio g. 11, Vilnius. Ten įsikūrė „Gudručių“ ir „Pabiručių“  grupės, kuriose vaikučiai ugdosi naujai įrengtose erdvėse.

20190522_154826 (Small)20190522_155255 (Small)20190522_161041 (Small)20190522_161109 (Small)

Šios darželio grupės yra Verkių regioninio parko apsuptyje, todėl pasivaikščiojimų metu ugdymas remiasi vaikų sveikatingumu, supažindinimu su jį supančia gamta ir jos dėsniais visais metų laikais.
Čia stebime pievoje skraidančius drugelius, džiaugiamės upeliu, žydinčia gėlyte…
Kartu mokomės mylėti ir saugoti gamtą.

Čia pas mus smagu!!!