Ruošiantis į darželį patariame

Vaiko kelias prasideda nuo to, kas arčiausia – tėvų, senelių globos, namų šilumos, nuo tėviškės ir nuo darželio kaip jos dalelės.
Lopšelyje-darželyje „Pumpurėlis“ ankstyvoje amžiaus grupėje dirba pedagogai turintys didelę pedagoginę praktiką. Siekiant palengvinti jų adaptaciją naujoje aplinkoje mes siūlome:

• Vaikutį prie naujos darželio aplinkos ir ritmo pratinkite palaipsniui, palikdami jį 1-2 valandoms, vėliau šį laiką ilginkite ir po 2-3 savaičių pripratinsite  vaiką prie įprasto darželio rėžimo.
  • Nusiteikite būsimiems pokyčiams Jūsų šeimoje. Tvirtai apsispręskite, kad Jūsų vaikas lankys lopšelį-darželį.
  • Pirmomis dienomis vaiką veda, tas šeimos narys, su kuriuo skirdamas mažylis mažiau verkia.
  • Leiskite vaikui pačiam pasirinkti darželyje norimus vilkėti drabužius, pasiūlykite pasiimti mėgstamą knygelę, žaisliuką.
  • Būkite draugiški, linksmi ir ryžtingi atsisveikindami. Nerodykite vaikui savo nerimo, kaltės ir ašarų.
  • Vaikui suprantama forma pasakykite, kuriam laikui jį paliekate. Laikykitės jam duoto pažado, kad neprarastumėte jo pasitikėjimo.
  • Būkite kantrūs ir atminkite, kad priprasti prie bet kokių pokyčių reikia laiko, vieniems mažiau, kitiems daugiau, nes visi esame skirtingo būdo, charakterio ir temperamento.
  • Vaikas lengviau adaptuosis darželyje, jeigu jis bus atpratintas nuo čiulptuko, sauskelnių ir stengsis savarankiškai valgyti.
  • Būdami namuose laikysitės darželio dienos režimo, bei įprastų elgesio taisyklių kolektyve.

Vaikas – tai gėlė, kuri puošia šeimą. Šiai gėlei, mažam žmogui, reikia daug dėmesio, didelės meilės.

Vaikai grupėje privalo turėti:

• Vienkartinių servetėlių;
  • Drėgnų servetėlių;
  • Maišelių šlapiems drabužėliams;
  • Pižamą;
  • Rūbelių pasikeitimui, rūbeliai patogūs aprengti ir nurengti;
  • Šlepetės kietu paduku (gerai būtų turėti ir atsargines);
  • Sauskelnių (kam būtina);
  • Šukos;
  • Guminiai batukai (esant drėgnam orui);
  • Žiemos metu dvi poras kumštinių pirštinių.